Підсумки тижня спеціальності Інженерія програмного забезпечення

Підсумки тижня спеціальності Інженерія програмного забезпечення

in Бер 24, 2025

Інформаційну годину “Чи потрібно ІТ-фахівцю знання математики?“ для здобувачів освіти 1 курсу провів кандидат фізико-математичних наук, доцент Коваленко Сергій Миколайович. Першокурсники слухали з цікавістю, приймали участь в опитуванні, розв’язували задачі, погодились з важливістю математичних дисциплін у формуванні професійних якостей майбутніх програмістів.

Інформаційну годину “Автоматизація інженерних розрахунків з використанням Python” для здобувачів освіти 2 курсу провів кандидат фізико-математичних наук, доцент Костіков Олександр Анатолійович та ознайомив слухачів із практичним застосуванням знання мови програмування.

Алгоритмічний тренінг & гайди з ілюстрації у нейронних мережах для здобувачів освіти 3 і 4 курсів провела кандидат педагогічних наук доцент Гриб’юк Олена Олександрівна. Здобувачі освіти ознайомилися із евристиками, різноманітними алгоритмічними структурами Computer Science і прийомами динамічного програмування. Вони навчилися використовувати математичні та геометричні алгоритми, графові алгоритми, структури даних і комбінаторику на підставі різноманітних прикладів розв’язування дослідницьких задач, застосовуючи прийоми і методи Python і C++. Головна мета полягала в тому, щоб слухачі навчилися коректно застосовувати вивчені алгоритмічні структури на практиці, забезпечуючи можливості виваженого добору технологій об’єктно орієнтованого програмування.

Воркшоп по розробці мобільного додатку “Розпізнавання рукописного тексту з використанням Flutter та Google ML Kit“ для здобувачів освіти 4 курсу провів викладач Клименко Олександр Анатолійович. Здобувачі освіти ознайомилися з основами розпізнавання рукописного тексту за допомогою Google ML Kit у Flutter. Вони навчилися інтегрувати TextRecognizer у мобільний додаток, працювати з камерою для отримання зображень та обробляти розпізнаний текст. Також розглянули методи покращення точності розпізнавання та можливості подальшого розширення функціоналу.

Брейн-ринг “I am the best IT guy in the world” організувала старший викладач Котовська Ольга Вячеславівна.

Суддя Пилипченко Анастасія Сергіївна відзначила високий рівень знань учасників з інженерії програмного забезпечення та їхню чудову англійську.

У підсумку перемогу здобула команда “Група Ік-32” у складі: Пилипенко Дарія (капітан), Коротеєва Вероніка, Лунчев Гліб, Турушева Марія, яка першою дала правильну відповідь на останнє вирішальне запитання.

Конкурс есе на тему “Концепція комп’ютера майбутнього” провів керівник лабораторії робототехніки та комп’ютерного зору викладач Захарін Іван Сергійович.

1 місце – Рукасов Владислав (група Ік-42)

Глибокі роздуми про те, як комп’ютери можуть змінити життя. Міркування про баланс між технологіями та суспільством. Розглянуто як технічні, так і соціальні аспекти концепції комп’ютера майбутнього. Відмінний авторський стиль.

2 місце –  Войналович  Данііл (група Ік-41)

Максимально повне розкриття теми, опис багатьох технології майбутнього: квантові обчислення, ШІ, енергозбереження, блокчейн. Описано можливі ризики. Логічна структура подання матеріалу.

3 місце –  Петровська Юлія (група Ік-41)

Розглянуто проблеми безпеки, приватності та соціальних змін.  Описано широкий спектр технологій – від квантових комп’ютерів до біопроцесорів. Цікавий стиль подачі думок, текст провокує на роздуми та ставить важливі питання.

Конкурс “Емблема спеціальності Інженерія програмного забезпечення” провела кандидат педагогічних наук доцент Дітковська Леся Анатоліївна.

1 місце – Сівач Олександра (Ік-52)

“Якщо букви МНТУ накласти одна на одну, то вийде зображення слона (особисто я так побачила). Слони в Індії асоціюються із знаннями та подоланням перешкод”.

2 місце – Овсяний Андрій, Оскольський Михайло (Ік-52)

“Ми створили цей логотип, бо віримо, що зможемо навчитися керувати дронами та допомагати військовим наблизити мир. Також ми прагнемо навчати таких самих, як і ми”.

3 місце – Довженко Дмитро (Ік-51)

“Птах на емблемі символізує свободу в написанні коду; здійснення того, про що людина мріє”.

Конкурс “Memes IT” провела старший викладач Котовська Ольга Вячеславівна.

Переможниця – Пилипенко Дарія (Ік-32)

Конкурс есе на тему “Python для науки та AI: як комп’ютер навчається думати?” провів викладач Липко Олександр Сергійович.

1 місце – Тарасюк Данило (оІк31)

Детальний розгляд та аналіз бібліотек Python, які допомагають аналізувати дані та створювати штучний інтелект. Вдало пояснюється роль інструментів, їхній внесок у розвиток AI. Завдяки цьому есе має практичну цінність та може бути корисним для тих, хто хоче глибше зрозуміти технічні аспекти машинного навчання.

2 місце – Шитова Мирослава (Ік-31)

Цікавий підхід до розкриття теми: замість заглиблення в конкретні бібліотеки, акцент зроблено на загальних принципах роботи штучного інтелекту та його впливу на сучасний світ. Такий підхід дозволяє краще зрозуміти основи AI та оцінити його значення.