ЯМАРІУПОЛЬ: центр підтримки, витримки, сили духу та надії, що об’єднує серця і покоління

ЯМАРІУПОЛЬ: центр підтримки, витримки, сили духу та надії, що об’єднує серця і покоління

in Чер 07, 2024

Днями, в рамках Літної юридичної школи «Право-Інформ» Закладу вищої освіти «Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая» здобувачі освіти, майбутні юристи були запрошені на тематичні профорієнтаційні заходи до Центру підтримки переселенців «ЯМаріуполь», що знаходиться в Києві на вулиці Якова Гніздовського.

Згуртований дружній колектив  цього без перебільшення унікального закладу привітно зустрів студентів.

На початку знайомства, начальник Центру підтримки переселенців «ЯМаріуполь» Олена Швидка, разом із співробітниками, провели інформативну екскурсію Центром. Адже переважна більшість його працівників теж вимушені переселенці з Маріуполя, свідки знищення і наруги над рідним містом.

Студенти Фахового коледжу ЗВО «МНТУ» в живому спілкуванні дізналися про історію Маріуполя, його розвиток та  становлення і як промислового індустріального міста і як культурного, освітнього центру Донецької області і, звичайно, як перлини Азовського моря.

В кожному  слові пані Олени про Маріуполь і маріупольців відчувалась щемлива туга за мирним життям в місті Марії та смуток від усвідомлення нанесених непоправних втрат російськими окупаційними військами. Наразі, поки що, Маріуполь знаходиться в тенетах російської окупації, але дуже чекає звільнення від загарбників Збройними Силами України. І цей день неодмінно настане.

Тож з вірою в Перемогу працівники «ЯМаріуполь» своєю щоденною кропіткою працею допомагають переселенцям відновити своє життя, інтегруватися в суспільні процеси поза Маріупольською громадою та не відчувати самотність. І це можна було побачити безпосередньо під час нашого перебування в цьому гуманітарному Центрі. Маріупольці приходять сюди не тільки за гуманітарною допомогою, яка допомагає фізично виживати в цей складний час, але і вважають його одним із осередків, де відтворена маріупольська атмосфера життя, спілкування, підтримки, взаєморозуміння для людей, що мають спільні спогади, інтереси,  єдність бачення світу і потребують розуміння та допомоги. В Україні Центрів підтримки  «ЯМаріуполь» вже відкрито близько двох десятків. В Києві їх функціонує два, на Лівому і Правому березі Дніпра.

Гості мали змогу побачити широкий спектр різноманітних послуг, що пропонуються переселенцям, для задоволення їх матеріальних і моральних потреб. Це, зокрема, гуманітарна підтримка продуктовими та гуманітарними наборами, юридичне консультування і нотаріальні послуги, медичний та стоматологічний сервіс, психологічний супровід, допомога з працевлаштуванням, підвищенням кваліфікації та перенавчанням, організацією дозвілля, соціальною адаптацією, вирішенням індивідуальних питань та запитами маріупольців, в тому числі  задоволення звичайних щоденних побутових потреб, як-то пральні, перукарні, швейної майстерні. А ще в Центрі працює невеличка сувенірна крамничка, де можна на згадку придбати милий серцю сувенір, що нагадує рідний Маріуполь.

До відвідувачів ставлення уважне та шанобливе. Кожне прохання не залишається поза увагою працівників Центру. Підхід до вирішення проблем переселенців комплексний та професійний, але тим не менш огорнутий родинною турботою про кожного.

  Весь цей комплекс такого суспільно-правового супроводу розрахований на різні вікові та соціальні групи переселенців, в т.ч. учасників бойових дій, захисників Маріуполя, осіб з обмеженими можливостями, дітей, підлітків, пенсіонерів, тощо.

Своєю працею, плетінням маскувальних сіток, виготовленням окопних свічок, що їх передають в бойові бригади ЗСУ, маріупольці вносять свій посильний вклад в Перемогу України над ворогом.  Адже головною мрією містян є відродження Маріупольської громади  після деокупації та повернення на свою малу Батьківщину.

Окрім всього іншого, запрошені вихованці Літньої юридичної школи ЗВО «МНТУ» мали змогу долучитися до  захоплюючого тренінгу-практикуму на тему: «Ментальнне здоров’я – ключовий фактор успішного працевлаштування», що в Центрі підтримки «ЯМаріуполь» цього дня для внутрішньо переміщених осіб проводила Людмила Барсукова, начальник відділу кар’єрного розвитку та психологічної підтримки Лівобережного управління філії Київського  міського центру зайнятості «Кар’єрний центр».

Ця знакова, насичена емоціями і враженнями зустріч допомогла нашій студентській юні осягнути масштаб трагедії і втрат, що спіткали багатостраждальне Місто-Герой Маріуполь і його жителів. Побачити на власні очі незламність переселенців і жагу до розвитку, нових звершень і творчих пошуків, опанування нових професій та втілення успішних проєктів.

Переможемо і обов’язково всі разом будемо зустрічати світанки на березі Азовського моря в українському Маріуполі!

З повагою,

Голова циклової комісії права та

суспільно-гуманітарних дисциплін

Світлана Келип