11 жовтня 2024 року Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая вітає своїх студенток із Міжнародним днем дівчат!
Міжнародний день дівчат (International Day of the Girl Child) був офіційно встановлений ООН 19 грудня 2011 року та вперше відзначений 11 жовтня 2012 року. Його мета – привернути увагу до проблем, з якими стикаються дівчата в усьому світі, і просувати їхні права. Ідея цього дня виникла в рамках руху за розширення прав і можливостей молодих дівчат, оскільки вони часто стикаються з дискримінацією через стать.
Цей день покликаний підсвітити ті виклики, з якими стикаються дівчата у різних аспектах життя, зокрема і в освіті та науці, а також мотивувати міжнародну спільноту до забезпечення дівчатам рівних можливостей.
Цього року ми підкреслюємо важливість освіти та науки як основних засобів для подолання гендерної нерівності. Адже навіть сьогодні, у ХХІ столітті, в умовах передових технологій та новітніх ідей, дівчата й досі стикаються з багатьма гендерно зумовленими викликами: нерівний доступ до освіти, гендерні стереотипи, обмежені можливості у професійній та освітній сферах, особливо у науково-технічних галузях – STEM (Science, Technology, Engineering, and Mathematics). Згідно з даними огляду за 2024 рік від UN Woman (The Gender Snapshot 2024), зокрема в секторі якісної освіти, гендерні розриви в старшій середній освіті зберігаються поряд із нерівністю в доступі до цифрових технологій.
“Розширення доступу до повної середньої освіти, особливо в галузі науки, технологій, інженерії та математики (STEM), може створити величезні можливості для молодих жінок і дівчат та прискорити економічний розвиток. У провідних країнах світу жінки наразі складають лише 26% робочої сили у сфері обробки даних та штучного інтелекту і 12% у сфері хмарних обчислень”, – зазначають в огляді.
Що стосується дослідження на національному рівні, згідно з результатами соціологічного опитування, яке провели фахівці Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) в період з 27 лютого по 15 березня 2024 року, щонайменше третина опитаних не погоджується, що ймовірність зайняти керівні посади для чоловіків та жінок є однаковою. 37% респондентів не підтримали тезу щодо того, що на роботі до чоловіків та жінок ставляться однаково, а 34% заперечили варіант, що чоловікам та жінкам платять однаково за одну й ту ж роботу.
Проте важливо забезпечити рівні можливості для всіх, створюючи зокрема комфортне середовище, де кожна дівчина зможе розвиватися та реалізувати свій потенціал на повну. Саме тому у стратегії розвитку МНТУ як соціально-відповідального закладу освіти на 2023-2027 роки окремо згаданий аспект щодо дотримання принципів гендерної рівності.
Ми пишаємося тим, що надаємо своїм студенткам усі необхідні умови для професійного та особистого зростання. Наш університет створив комфортне, відкрите та сприятливе середовище, де дівчата можуть відчути себе впевненими у своїх силах та вмотивованими до досліджень у таких перспективних галузях, як наука, технології, інженерія, математика (STEM), бізнес і підприємництво. Наші студентки, заохочені до самовираження та вдосконалення, сміливо долучаються до міжнародних освітніх проєктів, програм, наукових зустрічей, досліджень та інших ініціатив.
МНТУ підтримує кожну студентку у її прагненні до самореалізації та надає всі ресурси для подолання гендерних бар’єрів, які можуть стати на її шляху. Ми віримо, що саме наші дівчата формують майбутнє, і прагнемо створити умови, де вони знайдуть сили втілити свої мрії та цілі у реальність!